Menu Zamknij

23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z depresją

23 lutego - plakat o ogólnopolskim dniu walki z depresją

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według raportu Fundacji UNAWEZA, który znajduje się na stronie mlodeglowy.pl: co trzeci polski uczeń ma podejrzenie depresji, 4 na 10 uczniów myślało o samobójstwie – 39%, co 10 uczeń zadeklarował, że podjął próbę samobójczą, a 20% młodych osób zadeklarowało, że nie chce im się żyć. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. W celu upowszechnienia wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych Poradnia przystąpiła do obchodów tego dnia. Zachęcamy zatem rodziców oraz nauczycieli do zapoznania się z naszą ofertą:

29.02.2024r. w godzinach 16.30 – 18.00: ,,Depresja – co rodzice powinni o niej wiedzieć?” – spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo: czym jest depresja, co mówić a czego nie mówić osobom z depresją, jakie są jej przyczyny, co zrobić, gdy dziecko zachoruje na depresję, gdzie uzyskać pomoc, jakie są sposoby leczenia depresji oraz jakie są różnice między psychiatrą, psychologiem i psychoterapeutą. Spotkanie poprowadzi psycholog mgr Klaudia Bystrzak.

04.03.2024r. w godzinach 16.30 – 18.00 odbędzie się spotkanie dla nauczycieli na temat ,,Depresja u dzieci i młodzieży: profilaktyka, diagnoza, terapia”. Spotkanie rozpocznie się prelekcją, po niej istnieje możliwość indywidualnych konsultacji dla nauczycieli. Spotkanie poprowadzi psycholog mgr Justyna Kuehn.

Zapisy pod numerem telefonu: 61 677 08 80 bądź 607 575 196
Miejsce: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Wielkopolskiej, ul. Żwirki i Wigury 3.

23 lutego - plakat o ogólnopolskim dniu walki z depresją